Startup MegaBots Inc. chce stworzyć igrzyska robotów!

Roboty już teraz testowane są przez wojsko, lub wykorzystywane w misjach ratunkowych. Zapominamy jednak o jeszcze jednym, bardzo ważnym aspekcie: rozrywce!

Co prawda program Zabójcze Roboty od lat możemy oglądać na kanale Discovery Channel, jednak miniaturowym robotom występującym w tym programie daleko do maszyn, z takich filmów jak „Robot Jox”, czy „Real Steel”. Startup o nazwie MegaBots Inc. chce zmienić tą sytuację.

W tym celu ruszyli z kampanią na Kickstarterze – jeśli zbiorą tam 1,8 miliona dolarów, już wkrótce otrzymamy nową rozrywkę dla geeków: RoboGames. O co chodzi?

O 4,5-metrowe, ważące ponad 6 ton roboty, z pilotem i strzelcem w środku, które w celach rozrywkowych będą strzelać do siebie pociskami z farbą, których prędkość wylotowa wynosić będzie ok. 54m/s.

Oczywiście, zanim MegaBots Inc. zaprezentuje pierwszego działającego mecha minie jeszcze sporo czasu, do tego muszą zebrać też trochę pieniędzy, jednak już teraz możemy przyjrzeć się prototypowi górnej części robota.

Jeśli nie uda się zebrać całej wymaganej kwoty, MegaBots Inc. obiecują, że za zebrane środki zbudują dwa roboty, które zmierzą się w pojedynku na śmierć i życie. Osobiście mam nadzieję, że cała zbiórka się uda, a RoboGames będą tak widowiskowe, jak to sobie wyobrażam,

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.