Trackimo: lokalizator GPS i A-GPS z bardzo ciekawymi funkcjami

Na rynku zadebiutowała marka Trackimo wprowadzając do Polski pierwsze urządzenie lokalizujące przeznaczone do monitorowania położenia ludzi, zwierząt i przedmiotów.

W ofercie marki znajduje się niewielkie urządzenie wyposażone w moduł GPS oraz GSM, które jest zintegrowane z aplikacją możliwą do zainstalowania na telefonach komórkowych opartych o systemy operacyjne Android oraz iOS. Dzięki monitorowaniu za pośrednictwem satelitów (GPS) oraz sieci komórkowej (A-GPS) możemy z dużą dokładnością określić położenie urządzenia oraz obserwować jego ruch w czasie rzeczywistym.

Przeznaczenie Trackimo to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom, zwierzętom oraz wartościowym przedmiotom. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy w nie wyposażyć dziecko lub osobę starszą, które są narażone na zagubienie nie tylko w przestrzeni miejskiej, centrum handlowym czy lesie, ale również poza granicami kraju np. na wycieczce szkolnej lub wczasach. Również zwierzęta mogą nosić przy obroży Trackimo, przez co w przypadku zagubienia będą możliwe do odnalezienia w krótkim czasie.

Urządzenie wyposażono w ciekawe dodatkowe funkcje, takie jak Geo Fence, dzięki której możemy wyznaczyć bezpieczną strefę, w której uważamy, że monitorowana osoba lub przedmiot powinny się znajdować. Jeśli wyznaczone przez nas terytorium zostanie przekroczone, poinformuje nas o tym alarm. Uaktywnia się on także, gdy monitorowany obiekt porusza się z prędkością wyższą od zastrzeżonej przez nas w ustawieniach programu.

W Trackimo znajduje się oczywiście przycisk „SOS”, który na żądanie uruchamia alarm aplikacji. Takie rozwiązanie jest istotne w przypadku, gdy osoba posiadająca urządzenie zgubi się lub znajdzie w sytuacji zagrożenia.

Na uwagę zasługują niewielkie wymiary samego produktu (4,7×4 cm) oraz wydajny akumulator, który zapewnia do 6 dni pracy urządzenia. Zestaw jest gotowy do użytku zaraz po zakupie. W pudełku znajduje się lokalizator GPS Trakckcmio z kartą SIM, a także bateria, ładowarka, silikonowy wodoodporny pokrowiec, mocowanie magnetyczne, smycz oraz wykupiony miesięczny abonament (później 19,99 zł miesięcznie).

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 199 zł brutto. Wyłącznym dystrybutorem urządzeń marki Trackimo jest ABC Data SA.

0
Źródło: ABC Data
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.