Weloop – kamerka w okularach

Jeśli ze wszystkich funkcji Google Glass najbardziej interesuje Was opcja kręcenia filmów z perspektywy pierwszej osoby warto zainteresować się tańszymi, alternatywnymi gadżetami. Weloop jest jednym z nich.

Osoba filmująca pewne wydarzenia najczęściej dużo traci. Skupia się na obrazie z kamery i tym samym przestaje uczestniczyć w imprezie. Tu z pomocą różnego rodzaju ubieralne gadżety do lifeloggingu. Jeśli szukacie czegoś co mało rzuca się w oczy, a jednocześnie oferuje unikalny widok z perspektywy pierwszej osoby warto przyjrzeć się z bliska okularkom Weloop. Wyglądają one jak tradycyjne okulary (jest wersja ze szkłami tradycyjnymi i przeciwsłonecznymi) z tym, że w prawym rogu znajduje się kamerka rejestrująca obraz w rozdzielczości 480 p.

Po sparowaniu urządzenia ze smartfonem możemy wybrać trzy opcje nagrywania: zapis w pamięci smartfona (okulary nie mają własnej pamięci wewnętrznej), streaming prywatny i streaming publiczny. Całość jest powiązana z dedykowaną aplikacją, w której Wasi znajomi będą mogli łatwo skomentować i odszukać interesującą ich treść. Okulary wyposażone są w akumulator o pojemności 450 mAh, który powinien wystarczyć na 2 godziny nagrywania. Nie jest to wiele, ale pamiętajcie, że Google Glass oferuje o połowę krótszy czas działania.

Weloop są kompatybilne ze smartfonami pracującymi na systemie iOS i Android. Na Kickstarterze dostaniecie je w cenie 99 dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.