Yoga drugiej generacji już w Polsce

10 października odbyło się spotkanie prasowe, na którym miała miejsce oficjalna polska premiera nowych tabletów Lenovo Yoga. Zaprezentowano dwie wersje urządzeń Lenovo Yoga Tablet 2 z systemami Android oraz Windows 8.1, a także Lenovo Yoga Tablet 2 Pro, wyposażony w picoprojektor.

Lenovo Yoga Tablet 2 to jeszcze szybszy procesor, jeszcze więcej pamięci RAM i jeszcze wyższa rozdzielczość ekranu. Co więcej, producent zdecydował się stworzyć wersje zarówno z systemem Android 4.4, jak i Windows 8.1. Oba te urządzenia wyposażono w procesor Intel Atom XMM 7160, 2 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Znajdziemy go zarówno w 10-calowej, jak i 8-calowej wersji tabletu. Po raz kolejny konsumenci będą mogli cieszyć się dźwiękiem płynącym z głośników JBL, umieszczonych z przodu urządzenia, a także długim czasem pracy, gwarantowanym przez pojemny, cylindryczny akumulator. Przeprojektowano także podstawkę, która w przypadku Lenovo Yoga Tablet 2 oferuje kolejny tryb pracy – „powieś”. Ceny urządzeń Lenovo Yoga Tablet 2 zaczynają się od 1049 złotych.

Równolegle zaprezentowano Lenovo Yoga Tablet 2 Pro, urządzenie do oglądania multimediów, grania, przeglądania zasób sieci oraz do zastosowań biznesowych. Jego atutem, poza wszystkimi cechami znanymi z mniejszych urządzeń Lenovo Yoga Tablet 2, jest wbudowany picoprojektor. Pozwala on zmieniać powierzchnie płaskie w ekrany o powierzchni sięgającej 50-cali. W tablecie zastosowano ponadto 8-watowy system audio z głośnikiem niskotonowym, umieszczonym z tyłu urządzenia. 13-calowy ekran IPS wyświetla obraz w rozdzielczości QHD 2560×1440 pikseli. Na użytkowników czeka procesor Intel Atom 4 generacji, 32 GB wbudowanej pamięci, aparat o rozdzielczości 8 megapikseli oraz slot na karty micro SD.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.