Za iPhone’a 6 kupisz… dom w Detroit

Ogłoszenie o treści, która w wielkim skrócie brzmiała mniej więcej tak: "wymienię dom w Detroit, na najnowszego iPhone'a" zostało potwierdzone, jako autentyczne. Potwierdził to broker Larry Else, który reprezentuje właściciela nieruchomości.

Mój klient mieszka za granicą i powiedział mi, że chętnie zamieni dom na iPhone’a 6. Sądzę, że chodziło mu o wersję iPhone 6+, ale myślę, że jest otwarty na negocjacje — powiedział Else.

To oczywiście sprytny marketingowy wybieg (dzięki czemu piszemy o całej sprawie). Nieruchomości w Detroit, ze względu na panującą tam sytuację społeczną i ekonomiczną można kupić za bezcen. Właściciel nieruchomości wiedział, że ciężko będzie zwrócić uwagę na swoją posiadłość, którą z chęcią sprzedałby jak najprędzej – jest ona w końcu zadłużona na kwotę 6 tysięcy dolarów (ok 19 tysięcy zł) za sprawą niezapłaconego podatku od nieruchomości. Dom nie jest też w najlepszym stanie i jak większość pustostanów w Detroit został mniej, lub bardziej zdemolowany.

Tak, czy inaczej jednak dożyliśmy czasów, w których ludzie chętnie wymienią dom na telefon komórkowy. Dobra nasza.

0
Źródło: telegraph
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.