Zoom.Me – innowacyjny produkt od Mateusza Kusznierewicza

"Najlepszy prezent to Ty".

Zoom.me to projekt łączący w sobie aplikację na smartfony i urządzenie będące unowocześnioną formą cyfrowej ramki. Zumka, czyli owa ramka, posiada swój indywidualny numer, który możemy sparować z nieograniczoną ilością smartfonów. Idea działania zaś jest prosta.

Zumka stoi w salonie naszych dziadków lub rodziców – osób, które nie korzystają ani z komputerów ani z dobrodziejstw smartfonów czy telefonów z obsługą MMS. My tymczasem znajdując się na wakacjach, czy zwyczajnie fotografując codzienne chwile za pomocą aplikacji przesyłamy fotki na ramkę (bądź ramki) naszych najbliższych. Zumka musi być oczywiście podłączona do internetu, a ponieważ nie we wszystkich domach znajduje się WiFi do sprzedaży wejdzie także drugi model urządzenia pozwalający na wykorzystanie karty SIM z T-Mobile (pierwsze trzy miesiące internetu na kartę bezpłatne).

To tyle z idei, czas na parametry techniczne. Ramka posiada 7-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Interfejs ma pozwalać na ustawienie czasu i ilości wyświetlanych zdjęć podczas pokazu slajdów, a także blokowanie pokazu w momencie gdy nadejdzie nowa fotografia. Urządzenie nie posiada żadnego głośnika ani diody zatem nowe zdjęcie zobaczymy dopiero wtedy, gdy sami postanowimy to sprawdzić. Jeśli jednak ramka ma stać w reprezentacyjnym miejscu raczej nie widzę tu żadnego problemu.

W bezpłatnej aplikacji dostępnej na Androida, Windows Phone i iOS będziemy mogli także dodać wiadomość tekstową, która wyświetli się na zumce. Pamięć urządzenia ma pomieścić około 4000 fotografii, jednak nie będzie problemu, by zgrać je za pomocą USB czy karty pamięci – porty ukryte są sprytnie w tylnej części ramki, odchylającej się automatycznie przy użyciu dotyku. Zumka posiada co prawda wbudowaną baterię, ale docelowo musi pracować na zasilaczu ponieważ stanowi on także podpórkę samej ramki. Tą zaś ustawimy z pozycji pionowej lub poziomej.

Zoom.me ma wejść do sprzedaży od 3 listopada. Za wersję WiFi zapłacimy 249 zł. 100 zł więcej kosztować będzie wersja z 3G.

Zumkę przetestować będziecie mogli jeszcze przed premierą na naszym stanowisku podczas targów PGA w Poznaniu (24-26 październik).