BitBite – „słuchawka” monitorująca naszą dietę

Bransoletki fitness czy smartwache mogą nam pomóc utrzymać prawidłową kondycję fizyczną. Ale żadne z tych urządzeń nie jest w stanie zadbać o naszą dietę. Tu właśnie z pomocą przychodzi BitBite.

Gadżet przypominający słuchawkę Bluetooth jest w istocie sensorem mierzącym liczbę kęsów, przeżuć, zjedzonych gramów i kalorii. Umieszczony w uchu monitoruje wszystko w czasie rzeczywistym, łącząc się wcześniej z aplikacją na smartfony. Dzięki wprowadzonym osobistym danym sprzęt jest w stanie na bieżąco informować nas o tempie, w którym powinniśmy jeść oraz o naszym dziennym zapotrzebowaniu na dany składnik. Wszystko odbywa się naturalnie. W urządzeniu znajduje się głośniczek oraz mikrofon, dzięki któremu przy pomocy komend głosowych możemy poinformować co dokładnie znajduje się na naszym talerzu, bez potrzeby zerkania w aplikację.

Poza posiłkami BitBite możemy umieścić w specjalnie przygotowanej do tego bransoletce lub po prostu przypiąć ją do koszulki. Aplikacja współpracuje nie tylko ze smartfonami posiadającymi Androida i iOS, ale także ze smartwatchami poprzez Android Wear i Apple Watch.

BitBite walczy o zainteresowanie klientów na Indiegogo. Najtańsza wersja urządzenia kosztuje 109 dolarów. Do tej pory z wymaganych 60 tys. dolarów Internauci wpłacili ponad 21 tys. dolarów.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.