Czyżby Microsoft planował wielką obniżkę cen Xboxa One?

I nie chodzi nam wcale o to, że w okresie świątecznym Xbox One na terenie Stanów Zjednoczonych będzie kosztował 349$ (ok. 1200zł). Chodzi o nowy, tańszy procesor.

Informacja jest oczywiście ściśle nieoficjalna, jednak na tyle ważna, że każdy kto planuje zakup konsoli powinien się o niej dowiedzieć. Otóż pewien inżynier z AMD, pochwalił się na swoim profilu na LinkedIn, że brał udział w projektowaniu nowego, tańszego w produkcji procesora dla Xboxa One. To może mieć jakiś związek z wyciekiem „mapy drogowej” AMD, z której wynika, że firma na początku przyszłego roku zaprezentuje pierwszy układ w nowej (i tańszej) technologii 20nm.

Kolejne, udoskonalone wersje tej samej konsoli nie są żadną nowością – producenci konsol robią wszystko, aby zapewnić swojemu sprzętowi jak najdłuższą żywotność. Nie bez znaczenia pozostają z pewnością wyniki sprzedaży nowej generacji – Microsoft robi wiele, żeby dogonić Sony, dlatego też nowy, odświeżony Xbox One może pojawić się na rynku szybciej, niż się tego spodziewamy. Jeśli planowaliście kupić konsolę w najbliższej przyszłości, być może warto poczekać do nowego roku.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.