E-sportowe mistrzostwa IeSF odbędą się w Łodzi?

Jak donosi lokalna prasa, Łódź ma ogromne szanse na zostanie gospodarzem tegorocznej edycji mistrzostw IeSF 2015 World Championship. Jeśli decyzja zostanie zatwierdzona przez koreańską organizację, zmagania e-sportowców odbędą się w samej Atlas Arenie.

International e-Sports Federation to koreańska organizacja, która od lat stara się o status głównej, międzynarodowej federacji sportów elektronicznych. W przeszłości, Koreańczycy starali się również o nadanie e-Sportowi statusu dyscypliny olimpijskiej, jednak po kilku niepowodzeniach, ich zapał, jeśli chodzi o tą sprawę nieco przygasł.

Jak dotąd odbyły się już cztery edycje IeSF World Championship: dwie z nich zorganizowano w Korei Południowej, następnie organizatorzy przenieśli się do Rumunii, a obecny sezon IeSF skończy się finałem w Baku – stolicy Azerbejdżanu.

IeSF jak na razie nie cieszy się zbyt dużą popularnością, jeśli porównamy ją do takich imprez jak Dreamhack, czy Intel Extreme Masters. Być może łódzka Atlas Arena zmieni ten stan rzeczy.

Z racji tego, że Polska byłaby gospodarzem następnej edycji IeSF, w rozgrywkach wzięłyby udział polskie reprezentacje. Fani Doty już teraz dyskutują nad pięcioosobowym składem, który bylibyśmy w stanie wystawić na turniej w Łodzi – dyskusję można sprawdzić (i dorzucić własny głos) tutaj: http://forum.dota2.pl/showthread.php?tid=12123

0
Źródło: cybersport
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.