iPhone 6 z Androidem

No, w każdym razie PRAWIE.

To rozwiązanie nosi nazwę Dakele 3 i jest ni mniej, ni więcej, tylko bezwstydną, chamską podróbą iPhone’a 6. I do tego oczywiście chińską. Sądząc po zdjęciach, wygląda naprawdę podobnie do oryginalnego telefonu z nadgryzionym jabłkiem na tylnej ściance, tylko że zamiast tego ostatniego znajdziemy tam nieco inny symbol. Wydaje mi się również, że metalowa obudowa Dakele 3 jest zauważalnie grubsza, ale… może dzięki temu będzie bardziej odporna na wyginanie? 😉

Chiński klon pracować będzie prawdopodobnie pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat. Oprócz 4,7-calowego ekranu jego wyposażenie stanowić będzie procesor MediaTek MT6572, choć nie jest to pewne, bo źródło tej informacji określa ten chip jako 8-rdzeniowy, a MT6572 ma 2 rdzenie. Być może pojawi się też wersja ze Snapdragonem z serii 8xx. „Pod maską”, znalazły się też 3 GB pamięci RAM. Do tego 13-megapikselowy aparat z popularną matrycą Sony IMX214 i otworem przysłony f/2,0. W sumie – podzespoły na bardzo przyzwoitym poziomie.

Nie jest jeszcze znana cena telefonu, który w grudniu wchodzi na rynek (oczywiście w Chinach). Ale na pewno będzie znacznie, znaaaacznie niższa, niż w przypadku oryginału.