LG pokazało smartfona z OCZAMI

Jak łatwo się domyślić, wprowadzone (na razie na rynek koreański) smartfony przeznaczone są raczej dla młodszych użytkowników.

W zależności od koloru wykorzystanej obudowy, każdy LG AKA ma inny charakter, inną mimikę i inne zachowanie. W żółtej obudowie pomieszkuje sobie Eggy, Wooki zajmuje białe opakowanie, Soul – ciemnoniebieskie a YoYo – różowe. Przednia część obudowy jest krótsza, dzięki czemu część ekranu telefonu jest cały czas widoczna. Są na nim wyświetlone… oczy, które swoim wyglądem są w stanie przekazać użytkownikowi różnego typu komunikaty, chociażby o nadchodzącym połączeniu, wiadomości lub niskim poziomie naładowania akumulatora.

LG AKA wyposażony jest w ekran IPS o 5-calowej przekątnej (720×1280 pikseli), 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz (nieznanej firmy), 1,5 GB RAM i 16 GB pamięci, którą można rozszerzać kartami Micro SD. Warto wspomnieć o łączności LTE oraz NFC, a także 8-megapikselowej matrycy głównego ekranu z „laserowym autofokusem” (plus 2 miliony pikseli w aparacie na przedniej ściance). Pracujący pod kontrolą Androida 4.4 telefon wyposażono w akumulator o pojemności 2610 mAh. Waga to 135,5 grama bez przedniej pokrywki lub 157 gramów z pokrywką.

Na razie nie wiadomo, czy smartfon trafi na inne rynki poza Koreą Południową ani też ile będzie kosztował.

0
Źródło: lge.co.kr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.