Microsoft Lumia 535 oficjalnie zaprezentowana!

Ten telefon to w pewnym sensie gwóźdź do trumny Nokii. Nie całej firmy, bo ta ma się całkiem nieźle, ale jej ważnego działu, związanego z produkcją urządzeń mobilnych. Wbiciem gwoździa osobiście zajął się Microsoft.

Warto zaznaczyć, że już wcześniej przedstawialiśmy parametry techniczne tego telefonu i jego zdjęcia – wszystko się potwierdziło. Microsoft wprowadził nieco większą i nieco bardziej zaawansowaną alternatywę dla taniej Lumii 530, wyposażoną w 5-calowy ekran qHD (960×540 pikseli, 220 ppi, szkło Gorilla Glass 3) i dwa aparaty o rozdzielczości 5 mln pikseli (ten na przedniej ściance wyposażony w szerokokątny obiektyw).

Telefon występować będzie w dwóch wersjach: na jedną lub na dwie karty SIM. Reszta parametrów jest identyczna: procesor Qualcomm 200 (4 rdzenie, 1,2 GHz), 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartami Micro SD (do 128 GB). Akumulator ma pojemność 1905 mAh i – wedle deklaracji producenta – wystarczyć ma nawet na 13 godzin rozmowy lub też około 540 godzin czuwania. System operacyjny to oczywiście Windows 8.1.

Jeśli chodzi o łączność, poza LTE Lumia 535 oferuje wszystko, co najlepsze – Wi-Fi, Bluetooth, GSM/EDGE/WCDMA, a także GPS, A-GPS, akcelerometr i czujnik światła zewnętrznego. Wbudowany głośnik jest pojedynczy, monofoniczny.

Wymiary telefonu, dostępnego w różnych wersjach koloru obudowy (czarny, szary, biały, niebieski, zielony i pomarańczowy), to 140,2×72,45×8,8 mm, a waga wynosi 146 gramów. Cena nie została na razie podana.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.