Microsoft Lumia 940: wyciekła specyfikacja

Jeśli informacje, które pojawiły się w sieci, okażą się prawdziwe, to Lumia 940 będzie naprawdę bardzo, bardzo dobrze wyposażonym smartfonem.

Omawiając niepotwierdzone jeszcze dane techniczne nadchodzącego nowego smartfonu Microsoftu, warto zacząć od ekranu. Bo w jego przypadku szału nie ma – 5 cali i rozdzielczość Full HD to już obecnie standard w przypadku lepszych modeli telefonów (ale pokrycie szkłem Gorilla Glass 4 generacji już nie!). I w sumie nie wiadomo, czy warto się tym martwić, czy raczej cieszyć, bo przecież im większa rozdzielczość ekranu, tym większe także wyzwanie postawione przed akumulatorem urządzenia.

Im głębiej wchodzimy jednak w dane techniczne Lumii 940, tym bardziej robi się ciekawie. Procesor telefonu to 4-rdzeniowy Snapdragon 805 z taktowaniem 2,7 GHz, co w połączeniu z 3 GB pamięci RAM powinno starczyć naprawdę do wszystkiego. Choć trzeba powiedzieć, że nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K z częstotliwością 60p może być mimo wszystko dla tego procesora niezłym wyzwaniem. Do tego oczywiście dochodzi pamięć wewnętrzna w trzech wersjach: 32, 64 i 128 GB.

Topowy smartfon Microsoftu wyposażony będzie w najnowszą odmianę aparatu z serii PureView, z matrycą o rozdzielczości 24 mln pikseli (plus 5 mln pikseli w przednim module fotograficznym, z nagrywaniem wideo w rozdzielczości Full HD).

Telefon ma mieć wymiary 137×71×8,9 mm i wagę 149 gramów. No i jeszcze system operacyjny: Windows 10. Jeśli dane okażą się prawdziwe, to pewnie przyjdzie nam – chociażby ze względu na ten system – jeszcze trochę na Lumię 940 poczekać…

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.