Mini smartfon, maksymalna wydajność

Allview Mobile wydał dziś limitowaną, kompaktową edycję smartfonu X1 Xtreme. Smartfon ten jest "mini" tylko pod względem wielkości, wydajność zaś, tak jak w przypadku modelu X1 Xtreme, jest na wysokim poziomie.

Główne cechy smartfonu to wyświetlacz o przekątnej 4,7″ i rozdzielczości Full HD (469 ppi), procesor Qualcomm Quad Core o częstotliwości taktowania 2,15 GHz, dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczościach 16 Mpx i 4 Mpx oraz ciekawy wygląd. Producent bezpłatnie spersonalizuje każdy zakupiony smartfon, poprzez wygrawerowanie na jego tylnej, aluminiowej obudowie tekstu, który wybierz klient.

X1 Xtreme mini jest limitowną edycją smartfonu wprowadzonego na rynek z okazji obchodów 10-lecia działalności marki Allview. To urządzenie, które przyciąga uwagę zarówno ze względu na atrakcyjny design, ale również jakość użytych komponentów — mówi Lucian Peticila, General Manager marki Allview

. – To smartfon specjalnie przeznaczony dla osób, które pragną telefonu o mniejszych rozmiarach, ale wykorzystującego najnowsze technologie.

Aluminiowa konstrukcja, wykończenie krawędzi oraz wzornictwo o opływowych kształtach nadaje smartfonowi charakterystycznego wyglądu. Jest on dostępny w dwóch metalicznych kolorach: srebrnym i zielonym. Wyświetlacz jest pokryty powłoką ochronną wykonaną z szkła odpornego na zarysowania oraz wstrząsy

Wydajność urządzenia zapewnia procesor Qualcomm Quad Core o częstotliwości taktowania 2,15 GHz, karta graficzna Adreno 33 oraz 2 GB pamięci RAM. Do przechowywania plików dostępne jest 16 GB pamięci Flash. W celu zapewnienia jakości dźwięku, urządzenie wyposażono we wzmacniacz dźwięku marki Yamaha oraz system dźwięku przestrzennego DTS.

Główny aparat o rozdzielczości 16 Mpx OV16825 posiada obiektyw wykonany z szafiru oraz filtr anty-refleksyjny, lampę błyskową LED o wysokiej intensywności emitowanego światła, filtry UV i IR oraz czujnik CMOS. Aparat posiada funkcję zdjęć panoramicznych, HDR oraz nagrywania filmów wideo w rozdzielczości Full HD. Dzięki bardzo małemu rozmiarowi piksela (tylko 2μm), przedni aparat OV4688 o rozdzielczości 4 Mpx pozwala na przechwytywanie większej ilości światła, a co za tym idzie, wykonywania lepszej jakości zdjęć.

X1 Xtreme mini posiada akumulator o pojemności 2200mAh, który umożliwia wykonywanie do 11 godzin połączeń. Akumulator SDI dostarcza o 30% większą pojemność oraz wytrzymałość niż konwencjonalne akumulatory o tych samych rozmiarach.

Smartfon Allview X1 Xtreme mini od dziś dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 1199 zł.

0
Źródło: AllView
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.