Nowa fabryka smartfonów Samsunga

Południowokoreański gigant poinformował o podpisaniu umów dotyczących nowej inwestycji – fabryki smartfonów.

Co ciekawe, będzie to już druga fabryka smartfonów tej firmy usytuowana w północnym Wietnamie, w prowincji Thai Nguyen. W marcu tego roku Samsung otworzył już w tej samej prowincji pierwszą fabrykę, w której produkowane są smartfony. Pierwsza fabryka, wybudowana za około 2 miliardy dolarów, już w ciągu pierwszych czterech miesięcy funkcjonowania przyniosła 1,9 miliarda przychodów.

O planach dotyczących nowej fabryki poinformowało wietnamskie Ministerstwo Planowania i Inwestycji, ale potwierdziły je również – choć nieoficjalnie – osoby z firmy Samsung. Prace nad projektem trwają, ale podobno przed rozpoczęciem budowy trzeba będzie rozwiązać jeszcze kilka spornych kwestii.

Generalnie jednak widać, że Samsung przenosi produkcję do Wietnamu, aby obniżyć koszty produkcji swoich urządzeń mobilnych i skutecznie rywalizować z chińskimi markami, sprzedającymi smartfony po bardzo niskich cenach. Cóż, niewątpliwie skorzystamy na tym my, konsumenci, ale skorzysta również Wietnam, w którym produkcja telefonów komórkowych w zeszłym roku przyniosła po raz pierwszy więcej zysków niż najbardziej do tej pory dochodowa produkcja tekstyliów. Od stycznia do października tego roku wpływy z eksportu urządzeń mobilnych wyniosły 19,2 miliarda dolarów.

Zdjęcie telefonu firmy Samsung pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.