Samsung oskarża firmę NVIDIA o oszustwa w benchmarkach

Walka patentowa między firmami NVIDIA i Samsung ma się całkiem dobrze...

Niedawno pisaliśmy o tym, że NVIDIA chce zablokować sprzedaż właściwie wszystkich ważniejszych smartfonów i tabletów koreańskiego producenta na amerykańskim rynku, a już Samsung odpowiedział zgodnie z zasadą cios za cios. A właściwie, to wypuścił nawet serię ciosów.

Pierwsze oskarżenie dotyczy, a jakże, naruszenia praw patentowych odnośnie do sześciu rozwiązań technicznych, takich jak sposób buforowania danych w półprzewodnikach. Ale dodaje do tego jeszcze drugie oskarżenie o wprowadzanie konsumentów w błąd. NVIDIA twierdzi bowiem, że jej tablet Shield wyposażony jest w najszybszy mobilny procesor na rynku – Tegra K1 i porównuje go właśnie z procesorem Exynos 5433, wykorzystywanym w smartfonach Samsung Galaxy Note 4. Wyniki pomiarów przeprowadzanych przez firmę NVIDIA rzeczywiście jednoznacznie wskazują na zwycięstwo tabletu Shield, dlatego Samsung oskarżył tę firmę o nieprawidłowe przeprowadzenie pomiarów. Amerykański producent kart graficznych broni się, że testy przeprowadzone były uczciwie, w obu przypadkach na podstawie urządzeń „dopiero co wyjętych z pudełka”. Smaczku temu oskarżeniu dodaje oczywiście fakt, że nie kto inny, ale właśnie Samsung był złapany na manipulowaniu wynikami testów, choć w tym przypadku nie chodziło o porównania z innymi urządzeniami, co raczej specjalne tryby pracy uruchamiane po wykryciu aktywnego benchmarku.

0
Źródło: engadget, reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.