Smartwach za 219 zł od Goclever

Co oferuje Chronos Eco? Wbrew pozorom naprawdę sporo.

Co otrzymujemy, wydając na to urządzenie nieco ponad 200 zł? Przede wszystkim całkiem ciekawy wygląd, który pasuje zarówno do zastosowań sportowych, jak eleganckiego stroju wieczorowego. Ale i tak najbardziej imponuje czas pracy Chronosa Eco – nawet 30 dni bez ładowania, głównie ze względu na oszczędny ekran Sharp Memory LCD. Według producenta „bije on na głowę” nawet wyświetlacze wykonane w technologii E-Ink. Przekątna ekranu to 1,26 cala, a rozdzielczość to 144×168 pikseli.

Dzięki łączności Bluetooth 4.0 zegarek wypełnia standardową funkcję smartwatch’y, czyli przekazuje powiadomienia z telefonu o nadchodzących połączeniach (wraz z identyfikacją dzwoniącego), SMS-ach czy mailach. Można nim także kontrolować odtwarzacz muzyczny w telefonie czy nawet – poprzez funkcję Remote Shooter – sterować aparatem telefonu. Z drugiej strony otrzymujemy też technologie związane z szeroko pojmowanym fitnessem i… wodoodporność (do 5 atmosfer).

Zegarek waży 36 gramów i ma wymiary (koperta) 45×35×11 mm. Pojemność wbudowanego akumulatora litowo-jonowego to 110 mAh. Urządzenie współpracuje ze smartfonami z systemem Android 4.4 lub nowszym (szczegółowa lista znajduje się tutaj).

No i kosztuje 219 zł brutto. To całkiem niezła cena, jak na możliwości tego zegarka.