To ptak? To samolot? Nie, to Bionic Bird!

Drony mogą przybierać różną formę - od najmniejszych przypominających helikopterki po duże oktokoptery. Edwin Van Ruymbeke postanowił mocniej zainspirować się naturą - tak właśnie powstał "Bioniczny Ptak".

Bionic Bird to dron przypominający wyglądem ptaka. Urządzenie zostało już sfinansowane przy pomocy Indiegogo, jednak jeszcze przez 24 dni można dalej wesprzeć projekt i tym samym zarezerwować swój egzemplarz, który w sklepach powinien się pojawić w marcu przyszłego roku.

Bionic Bird należy traktować głównie jako zabawkę – dron nie posiada kamerki ani żadnych zaawansowanych funkcji. Ot, wzbija się w powietrze, a my z poziomu aplikacji na smartfonie czy tablecie możemy kontrolować jego lot, trwający maksymalnie 8 minut. Ładowanie drona następuje z wykorzystaniem bezprzewodowego „jaja” pozwalającego na 10 doładowań trwających 12 minut.

Naturalny kształt przyciąga żywe stworzenia np. inne ptaki, dzięki czemu można podjąć z nimi zabawę. Jak pokazuje też poniższy film także i koty powinny być z niego zadowolone. Dronem polecimy maksymalnie na odległość zasięgu Bluetooth 4.0, czyli około 100 metrów.

Bionic Bird kosztuje w tym momencie 120 dolarów. To jednak dopiero pierwsza generacja modelu. Do zimy 2016 roku mają pojawić się inne bioniczne ptaki, które będą posiadały już takie funkcje jak: obsługę gestów, kamerę HD czy możliwość zatrzymania się w powietrzu (tak jak koliber).

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.