Twoja Lumia się zawiesza?

Jeżeli posiadasz Lumię 925 lub Lumię 1020 oraz uczestniczysz w programie Developer Preview, to ostatnio masz powody do narzekań: twój telefon lubi się zawiesić. Na szczęście łatka jest już opracowywana.

Osoby które zapisały się do programu Developer Preview, dzięki któremu otrzymują aktualizacje wcześniej od innych osób, w tym wersje testowe oprogramowania, są raczej świadome ryzyka, na jakie się godzą. Microsoft wykorzystuje te osoby do publicznych beta-testów swojego smartfonowego oprogramowania, zanim trafi ono do szerszej publiczności. Wersje testowe są jednak aktualizowane do finalnych również i dla uczestników programu Developers Preview. Tym razem ochotnicy dostana coś ekstra. Ale nie z dobrej woli, a dlatego, że kolejna testowa aktualizacja okazała się nieużywalna dla posiadaczy Lumii 925 i Lumii 1020.

Telefony te, korzystając z najnowszej testowej wersji Windows, uporczywie się zawieszały przy wygaszaniu ekranu. Microsoft potwierdził istnienie problemu i wskazał jego przyczynę: wadliwy moduł odpowiadający za uruchomianie procesora przy wybudzaniu telefonu ze stanu uśpienia. Aktualizacja jest już testowana i wkrótce zostanie opublikowana na serwerach aktualizacyjnych.

Osoby, które nie są zainteresowane testami i cierpliwie czekają na przetestowaną i sprawdzoną wersję nowego systemu, mają go otrzymać pod koniec miesiąca w postaci aktualizacji Lumia Denim. Wprowadzi ona nowe funkcje fotograficzne oraz możliwość tworzenia folderów na ekranie startowym bez potrzeby wykorzystywania do tego dodatkowych aplikacji.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.