Vivo X5 Max: teraz to będzie najcieńszy smartfon świata

Wyścig na grubość, czy może raczej cienkość to jeden z bardziej absurdalnych trendów, jakie można zaobserwować na rynku producentów smartfonów. I nie wygląda na razie na to, byśmy zbliżali się do mety.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o modelu Kazam Tornado 348, który – z grubością 5,1 milimetra – został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ale świat smartfonów nie stoi w miejscu, od tego czasu Tornado 348 był już kilkakrotnie detronizowany. Najnowszym liderem smartfonowej anoreksji jest zapowiedziany właśnie Vivo X5 Max, mający zaledwie 4,75 milimetra grubości.

Co ciekawe, nie znaczy to, że będzie to jakiś mały telefon. Trudno, by taki był, skoro wyposażono go w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Na pokładzie znajdziemy również między innymi 8-rdzeniowy procesor (1,7 GHz, prawdopodobnie MediaTek), 2 GB pamięci RAM i łączność LTE, a także dwa moduły aparatów fotograficznych: 5 mln pikseli (z przodu) i 13 mln pikseli (na tylnej ściance). Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat.

Vivo X5 Max wejdzie niebawem na rynek chiński i na razie nie jest znana jego cena ani też dostępność na innych rynkach. Wiadomo jednaj, że do tej pory chiński producent nie sprzedawał swoich urządzeń poza granicami ojczystego kraju.

0
Źródło: weibo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.