Więcej niż porównywarki

Internetowe porównywarki szturmem podbiły sieć. Coraz więcej osób przed dokonaniem zakupu porównuje w nich ceny czy dostępność produktów oraz sprawdza opinie klientów. Pozwala to oszczędzić pieniądze i czas. Coraz częściej porównywarki oferują także inne, równie użyteczne funkcje.

Porównywanie cen usług, czy produktów nie jest niczym nowym i cechuje świadomych konsumentów. Ludzie robili w ten sposób zakupy od niepamiętnych czasów. Jednak wcześniej musieli poświęcić sporo czasu na samodzielnie sprawdzenie cen w różnych sklepach. Dziś najczęściej wystarczy jedna strona internetowa, żeby uzyskać ten sam efekt i to w o wiele krótszym czasie. Co więcej, porównywarki nie ograniczają się już tylko do pomocy przy zakupach.

Poszukiwanie najlepszych cen

Nikt nie lubi przepłacać. Te same produkty oferuje wiele sklepów, ale często w skrajnie różnych cenach. A te mogą się różnić, w zależności od rodzaju produktu, nawet o kilkaset złotych. Stąd też coraz większa popularność porównywarek cen produktów. Najpopularniejsze z nich, jak Ceneo.pl czy Skapiec.pl, pozwalają nie tylko znaleźć najniższe ceny produktów, ale dodatkowo przeczytać opinie na ich temat, jak również na temat sprzedawców. W serwisach tych można odnaleźć produkty z bardzo szerokiego asortymentu – od perfum, produktów spożywczych, przez komputery, sprzęt RTV i AGD, po książki, gry, ubrania, czy artykuły dla dzieci. Najważniejsze jednak jest to, że można za ich pomocą porównać ceny w różnych sklepach internetowych. Dla stale rosnącej rzeszy miłośników e-zakupów, taka porównywarka jest obowiązkowym punktem przed przystąpieniem do zakupów. Ciekawą funkcją są dodatkowo aplikacje mobilne, oferowane przez te porównywarki. Dzięki nim, podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, można szybko porównać ceny produktów dostępnych w internecie. Wystarczy tylko zeskanować kod kresowy na opakowaniu.

Nie przepłacaj za domowe rachunki

Rachunki musi płacić każdy. Okazuje się, że prawie 90% Polaków może płacić za nie mniej. Porównywarka LepszaOferta.pl to multikalkulator, który pozwala porównać i sprawdzić, o ile można je obniżyć. W ten sposób można optymalizować opłaty za prąd, telefon, internet, raty kredytów czy składkę ubezpieczeniową. Dodatkowo, serwis udostępnia aplikację na smartfony, dzięki której można zrobić zdjęcie rachunku lub zeskanować kod kreskowy i przesłać na wirtualną giełdę ofert. Po chwili użytkownik otrzymuje informację, czy i o ile można zmniejszyć dany rachunek. Oprócz obniżania własnych rachunków, istnieje możliwość zmniejszania rachunków innych osób, poprzez program partnerski. Dzięki tej funkcji można więc nawet dodatkowo zarabiać.

Dopasowany urlop w najlepszej cenie

Polacy coraz częściej poprzedzają wizytę w biurze podróży samodzielnymi poszukiwaniami w internecie. Nie można się temu dziwić. Wyjazdy turystyczne, zwłaszcza wakacyjne, kupują na różne sposoby – od wczesnych rezerwacji, przez stałe śledzenie ofert, aż do momentu pojawienia się interesującej nas opcji, po oferty last minute. Największa porównywarka ofert wielu biur podróży, Travelplanet.pl, pozwala w jednym miejscu znaleźć oferty wyjazdów, ustalić przy tym granice cenowe, wybrać dodatkowe udogodnienia, a nawet określić miejsce wylotu. Co więcej, możemy od razu taką wycieczkę kupić. Serwis został dodatkowo wyposażony w specjalną wyszukiwarkę promocyjnych ofert – last minute nawigator, pozwalającą wyszukać wycieczki po wysokości rabatu. Dzięki porównywarce można więc dokonać szerokiego przeglądu ofert, porównać je, wybrać i dokonać zakupu, bez konieczności wychodzenia z domu, czy zaglądania po kolei na stronę internetową każdego touroperatora.

Bo zdrowie jest najważniejsze

Internauci porównują już nie tylko ceny produktów, wycieczek czy kredytów, ale także tworzą rankingi lekarzy, korzystają z porównywarek usług medycznych, czy informatorów o samych lekarzach. Znanylekarz.pl to katalog lekarzy różnych specjalizacji, który umożliwia wyszukiwanie lekarzy w obrębie całej Polski, daje możliwość oceniania ich pracy, czy też umówienia wizyty. Serwis e-Lekarze.com, umieścił dodatkowo ranking lekarzy. Pacjenci mogą tutaj szukać, oceniać i dodawać specjalistów z różnych dziedzin medycznych, z którymi mieli kontakt. W tej sposób polecają lub przestrzegają przed korzystaniem z usług danego specjalisty. Ze zdrowiem lepiej nie eksperymentować, warto więc sprawdzić, komu możemy zaufać w tym względzie. Zwłaszcza, że wielu specjalistom trzeba niemało zapłacić, aby nie czekać na wizytę miesiącami czy latami.

Ucz się od najlepszych

Dla młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi życiowej, pomocne będą porównywarki szkół czy uczelni wyższych. Porownywarkauczelni.pl pomoże przyszłym studentom, jak również ich rodzicom, podjąć ostateczną decyzję o wyborze ścieżki edukacyjnej. Serwis porównuje wybrane uczelnie, kierunki studiów oraz zawody. Dodatkowo, umożliwia sprawdzenie i porównanie warunków wyjazdów w ramach programu Erasmus na rozmaitych uczelniach oraz ile wynoszą stypendia, czy czesne w różnych miastach Polski. Dzięki porównywarce nie tylko oszczędza się długich poszukiwań na stronach wielu uczelni, ale można znaleźć nowe, nieznane wcześniej lub niebrane nawet pod uwagę, kierunki kształcenia.

Prostota, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna porównywać w sieci. Internauci nie tylko porównują ceny produktów, ale też mogą sprawdzić jakość usług lekarzy, uczelni czy biur podróży oraz szukać wszelkich możliwych oszczędności na domowych rachunkach.

0
Źródło: Praktycy.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.