Jeszcze tańsze tablety z Windows – od Goclever

Wojna cenowa trwa w najlepsze!

Zastosowanie w nowościach systemu Windows 8.1, wyposażonego w interfejs od podstaw zaprojektowany z myślą o obsłudze dotykiem, otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Warto dodać, że każdy nabywca urządzenia otrzymuje w zestawie pakiet MS Office z roczną licencją (który można dodatkowo zainstalować na laptopie lub komputerze stacjonarnym), przestrzenią dyskową (o pojemności 1TB) w usłudze OneDrive na zdjęcia, muzykę i filmy, a także godzinę rozmów miesięcznie ze Skype (na telefony komórkowe i stacjonarne) przez cały okres trwania licencji.

Goclever Insignia 800 Win

Insignia 800 Win to produkt dla tych, którzy w urządzeniu mobilnym chcą używać tego samego oprogramowania i aplikacji, których używają w komputerze do pracy i nauki – ale w formie dopasowanej do rozmiarów i specyfiki tabletu. Moc niezbędną do uruchamiania nawet bardziej wymagających aplikacji zapewniają: czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735E (1.3Ghz), układ graficzny Intel HD Graphics oraz 1 GB pamięci operacyjnej DDR3. Specyfikację uzupełniają ekran IPS o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1280×800 pikseli, 16GB pamięci flash, moduł WiFi i Bluetooth (dzięki któremu można skorzystać np. z zewnętrznej klawiatury), a także dwie kamery (tylna ma 5 MP). Zastosowana w urządzeniu bateria wystarczy na ok. 120 godzin pozostawania w stanie czuwania i do 8 godzin nieprzerwanej pracy.

Warto dodać, iż model INSIGNIA 800 Win będzie dostępny w dwóch wersjach: z dedykowaną klawiaturą (z funkcją etui) i bez klawiatury.

Goclever Insignia 1010 Win

Insignia 1010 Win to urządzenie nieco większe, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w zastosowaniach typowo rozrywkowych i multimedialnych, jak i jako narzędzie do pracy. W specyfikacji znajdziemy podobne komponenty, co w jego mniejszym odpowiedniku (ekran IPS, procesor Intel Atom Z3735G 1.33Ghz, Intel HD Graphics, 1GB pamięci operacyjnej DDR3, 16 GB flash, slot kart microSD). Dodatkowo model 10″ został wyposażony w port microHDMI.

Kluczowym atutem tego modelu jest sztywna klawiatura, ze złączem stykowym mogąca pełnić również funkcję osłony ekranu.

Goclever Insignia 800 Win pojawi się w sprzedaży internetowej pod koniec listopada w cenie 499 zł (z klawiaturą 599 zł). Większy „brat” w połowie grudnia w cenie 899 zł. Tablety, jak wszystkie urządzenia polskiego producenta, są objęte 24-miesięczną gwarancją, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.