Znika Lync, pojawia się Skype for Business

Choć to zupełnie inny obszar rynku, Microsoft działa na tej samej zasadzie, co w przypadku swoich telefonów. W tamtym przypadku pożegnaliśmy się z marką Nokia, tym razem odchodzi Lync.

Oficjalna zmiana nazwy komunikatora ma nastąpić w pierwszej połowie 2015 roku, ale Microsoft już ją zapowiedział. Skype for Business będzie tak naprawdę nową wersją komunikatora Lync, a zatem na samej podmianie logo się nie skończy.

Oczywiście możemy spodziewać się zupełnie nowego interfejsu programu, nawiązującego wyglądem do zwykłego, cywilnego Skype’a. Będą zatem słuchawkowe przyciski rozpoczynania i kończenia połączenia albo też ikonka kamery, służąca do uruchomienia połączenia wideo.

Z drugiej strony Microsoft obiecuje, że nie zabraknie żadnej z funkcji znanych z komunikatora Lync, takich chociażby jak udostępnianie danych czy telefonowanie. Z drugiej strony Skype for Business będzie częściowo zintegrowany ze zwykłym komunikatorem Skype, co ułatwi między innymi odnajdywanie i tworzenie nowych kontaktów poza firmą.

Zmiana nazwy wpisuje się w widoczną ostatnimi czasy strategię Microsoftu, mającą na celu umacnianie najlepszych marek i łączenie pod jedną nazwą usług lub produktów businessowych z usługami lub produktami konsumenckimi. Z drugiej strony warto pamiętać, że historia zmian nazw komunikatorów w przypadku Microsoftu jest dość długa i ciekawa, niektórzy do tej pory pamiętają chociażby różne odmiany programu Office Communicator.

0
Źródło: office.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.