10 najpopularniejszych smartfonów w 2014 roku

Jak co roku firma Krusell przygotowała swoje własne zestawienie najpopularniejszych smartfonów z ostatnich 12 miesięcy.

Jest to bez wątpienia zestawienie ciekawe i niosące ze sobą istotne informacje, ale z drugiej strony warto pamiętać o tym, że jest to statystyka posługująca się dość oryginalną „metodą badawczą”. Tak naprawdę bowiem Krusell nie opiera się na danych sprzedażowych samych smartfonów, a jedynie ocenia ich popularność poprzez liczbę dodatkowych obudów do różnych modeli, jakie uda mu się w minionym roku sprzedać.

To tyle, jeśli chodzi o zastrzeżenia.

A oto

10 najpopularniejszych smartfonów 2014 roku

(wg Krusella):

  1. Apple iPhone 6
  2. Sony Xperia Z2
  3. Sony Xperia Z1 Compact
  4. Samsung S5
  5. Sony Xperia Z3 Compact
  6. Sony Xperia Z3
  7. Apple iPhone 6 Plus
  8. Apple iPhone 5
  9. Sony Xperia M2
  10. Microsoft Lumia 630

Jest kilka rzeczy, które mogą nas na tej liście zdziwić. Jedną z nich jest już samo pierwsze miejsce iPhone’a 6 – imponujący wynik, jak na model pokazany we wrześniu, a dopuszczony do sprzedaży jeszcze później (na niektórych rynkach niemal tuż przed Świętami). Niemniej użytkownicy „jabłuszek” znani są ze swojego zamiłowania do kupowania dodatkowych obudów, pokrowców, nakładek, przykrywek i innego typu gadżetów, na których opiera się właściwie oddzielna gałąź przemysłu, więc w sumie może nie powinniśmy się aż tak bardzo dziwić.

Drugim faktem, który może zastanawiać, jest bardzo mocna obecność produktów Sony, nie znajdująca bezpośredniego przełożenia w bezpośrednich wynikach sprzedażowych tej firmy. Aż połowa smartfonów na tej specyficznej liście Top 10 to Sony! Warto jednak pamiętać o bardzo intensywnej promocji smartfonów tej firmy podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które miały miejsce właśnie w tym roku. Najmocniej promowana była wtedy Xperia Z2, która zajmuje w zestawieniu drugie miejsce. Tym samym można też tłumaczyć dość mizerną obecność Samsunga w tym Top 10, choć w gruncie rzeczy koreański producent sprzedaje znacznie więcej smartfonów od swojego japońskiego rywala. Być może jednak użytkownicy telefonów Samsunga kupują znacznie mniej pokrowców firmy Krusell…

0
Źródło: mynewsdesk.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.