24-calowy tablecior Toshiby

Tablety rosną. Coraz mniej sprzedaje się urządzeń z ekranami o przekątnej 7-cali, natomiast popularność zyskują tablety 8- i 10-calowe. Ale pojawiają się jeszcze większe urządzenia.

Mówiąc o „jeszcze większych” można oczywiście mieć na myśli tablety z ekranem o przekątnej 12 cali, takie jak Samsung Galaxy Note Pro czy zapowiadany nieoficjalnie iPad Air Plus. Warto też wspomnieć o 20-calowym tablecie firmy Panasonic. Jednak Toshiba pokazała, że ma jeszcze większego.

W sumie można by się przy tym zastanawiać, czy Toshiba Shared Board TT301 to rzeczywiście tablet, ale w każdym razie w ten sposób określa to urządzenie sam producent. Jeśli jednak ktoś woli określenie: telewizor z dotykowym ekranem, to też będzie nieźle pasowało.

TT301 wyposażony jest w 24-calowy ekran o rozdzielczości Full HD i dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1 GHz. Do tego 1,5 GB pamięci RAM i 16 GB na dane. Nic specjalnego. Wyróżnia go za to możliwość obsługi za pośrednictwem złącza podczerwieni, czyli mówiąc po ludzku – normalnie, poprzez pilota. Urządzenie ma złącze HDMI, obsługuje również standard bezprzewodowego przesyłania obrazu poprzez Wi-Fi Direct – Miracast. Czyli Wi-Fi (a także Bluetooth) też są na pokładzie. Głośniczki stereo (2×2W) pozwalają mu obyć się bez zewnętrznych odtwarzaczy sygnału audio.

Ważąca jedyne 3,9 kg Toshiba Shared Board TT301 pracuje pod kontrolą systemu Android (wersja 4.2.1 Jelly Bean) z dodatkową nakładką pozwalającą na efektywne wykorzystanie tak dużej powierzchni ekranu. Zadebiutuje na rynku w Japonii, przy czym data rynkowej premiery ani cena urządzenia nie zostały na razie podane.

0
Źródło: toshiba.co.jp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.