BlackBerry Z20 będzie naprawdę elegancki

To nie jest na razie jeszcze oficjalna premiera tego smartfonu, ale zdjęcia, które pojawiły się w Sieci, wyglądają na autentyczne. Poznaliśmy też jego dane techniczne.

BlackBerry Z20 wpisuje się w linię „zwykłych” smartfonów tej firmy. Cudzysłów jest tu potrzebny z tego względu, że jest to zwyczajność typowa dla wielu innych producentów, natomiast nie bardzo w przypadku kanadyjskiej firmy. Przyzwyczailiśmy się już do telefonów ze zintegrowaną klawiaturą Qwerty, a ostatnio spory sukces odniósł BlacBerry Passport z kwadratowym ekranem, więc smartfon bez klawiatury i z typowym wyświetlaczem to w tym kontekście coś… niezwykłego.

Sądząc po nieoficjalnej specyfikacji technicznej, Z20 ma być modelem ze średniej półki, wyposażonym w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD i 2-rdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz. Do tego 2 GB pamięci RAM, 16 GB na dane i 8-megapikselowy aparat na tylnej ściance. Jak zawsze, BlackBerry ma ambicję stworzenia telefonu o ponadprzeciętnie długim czasie pracy, który w tym przypadku zapewnić ma akumulator o pojemności 2800 mAh.

Urządzenie ma być dostępne w wersji czarnej – naprawdę eleganckiej – i białej. Data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale możemy spodziewać się jej wkrótce (targi CES lub Barcelona). I jeszcze jedno – ten telefon prawdopodobnie będzie równocześnie rywalizował z innymi konstrukcjami pod względem ceny. Będzie tani.

0
Źródło: n4bb.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.