Chcesz stworzyć domowe centrum multimedialne? Sprawdź nasz ranking!

Urządzenia NAS stają się coraz powszechniejsze, a co za tym idzie, oferta producentów staje się coraz bogatsza. Jak się w tym wszystkim połapać i które urządzenie wybrać? Nasz ranking wam w tym pomoże!

W najnowszej wersji naszego rankingu urządzeń NAS staraliśmy się nie pominąć nikogo. Znajdziecie w nim zarówno produkty firm z wielkimi tradycjami, takich jak Netgear czy Synology, jak i też tych mniejszych firm, które niejednokrotnie swoim świeżym podejściem i atrakcyjną ceną kreują bardzo ciekawą alternatywę.

Najlepszym produktem w rankingu okazał się dysk sieciowy QNAP TS-121. Jego imponująca specyfikacja znalazła odzwierciedlenie w wynikach pomiarów, również jego dodatkowe możliwości wywarły na nas olbrzymie wrażenie. Jest to jednak urządzenie stosunkowo drogie i nie dla każdego może okazać się najlepszym wyborem.

Warto więc zwrócić również uwagę na kategorię „Econo”, a więc ranking najlepszych z uwzględnieniem ceny proponowanej przez producenta. Tu „bryluje” Zyxel NSA310. Wyposażony w miejsce na jeden dysk i sprzedawany z dyskiem Western Digital WD20EARX jest o 300 złotych tańszy i może okazać się lepszą propozycją. Czy zastosowane w nim kompromisy są dla ciebie akceptowalne? Jeżeli nie, polecamy przyjrzenie się całemu rankinkowi.

Pełny ranking, obejmujący w tym momencie aż 48 modeli NAS-ów, znajdziecie pod tym linkiem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.