Chcesz stworzyć domowe centrum multimedialne? Sprawdź nasz ranking!

Do obecnych NAS-ów w naszym rankingu dołączyło ponad 30 nowych!

W najnowszej wersji naszego rankingu urządzeń NAS staraliśmy się nie pominąć nikogo. Znajdziecie w nim zarówno produkty firm z wielkimi tradycjami, takich jak Netgear czy Synology, jak i też tych mniejszych firm, które niejednokrotnie swoim świeżym podejściem i atrakcyjną ceną kreują bardzo ciekawą alternatywę.

Najlepszym produktem w rankingu okazał się dysk sieciowy QNAP TS-121. Jego imponująca specyfikacja znalazła odzwierciedlenie w wynikach pomiarów, również jego dodatkowe możliwości wywarły na nas olbrzymie wrażenie. Jest to jednak urządzenie stosunkowo drogie i nie dla każdego może okazać się najlepszym wyborem.

Warto więc zwrócić również uwagę na kategorię „Econo”, a więc ranking najlepszych z uwzględnieniem ceny proponowanej przez producenta. Tu „bryluje” Zyxel NSA310. Wyposażony w miejsce na jeden dysk i sprzedawany z dyskiem Western Digital WD20EARX jest o 300 złotych tańszy i może okazać się lepszą propozycją. Czy zastosowane w nim kompromisy są dla ciebie akceptowalne? Jeżeli nie, polecamy przyjrzenie się całemu rankinkowi.

Pełny ranking, obejmujący w tym momencie aż 48 modeli NAS-ów, znajdziecie pod tym linkiem.