Cyberterroryści upokarzają FBI

Przesłanie od osób odpowiedzialnych za atak na Sony? "FBI, ty idioto!"

Grupa hakerska „Guardians of Peace” wysłała FBI wiadomość, która „jest odpowiedzią na tak wspaniałe śledztwo ze strony FBI, dzięki któremu świat widział co robimy naszymi oczami i co dowodzi, że FBI jest najlepsze na świecie”. To ta sama grupa, która ukradła terabajty poufnych danych Sony Pictures i doprowadziła do odwołania premiery komedii „Wywiad ze Słońcem Narodu” ośmieszającej przywódcę Korei Północnej.

Owa wiadomość to drwina z wysiłków Federalnego Biura Śledczego, które doszło do wniosku, że to Północna Korea odpowiada za atak na Sony. Wnioski wysnuto na bazie podobieństw do poprzednich hakerskich aktywności z tego kraju. Eksperci ostrzegają jednak, że hakerzy z innych krajów mogli bez wysiłku imitować działania Korei Północnej, by zamaskować swoją prawdziwą tożsamość i intencje.

FBI twierdzi niezmiennie, że wyniki śledztwa jednoznacznie wskazują na Koreę Północną, a na bazie tej oceny Stany Zjednoczone zażądały od Chin odcięcia Korei Płn. od łącz telekomunikacyjnych. Chiny prośbę zignorowały.