Czym się charakteryzuje desktop z Chrome OS?

To pierwszy mini PC współpracujący z systemem Chrome OS, który pojawi się w rodzimych sklepach. Prosty w konfiguracji, daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, gier i stron internetowych. Posiada zintegrowaną ochronę przed wirusami dzięki czemu oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Zdobył już nagrodę Good Design Award 2014. Z czym go się je?

Asus Chromebox umożliwia dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Użytkownicy otrzymują 1TB przestrzeni na Dysku Google, dzięki czemu Asus Chromebox staje się kompletnym centrum danych dla innych urządzeń, takich jak: komputery PC, smartfony i tablety. Z danych i plików znajdujących się w chmurze można korzystać zdalnie, logując się na swoje Konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca.

Procesor Intel czwartej generacji zapewniać ma responsywne działanie i wielozadaniowość. To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, co przekładać się powinno na szybkie działanie stron internetowych i innych usług online. Cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD ułatwiają przesyłanie plików, zdjęć i multimediów. Komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K. Współpracuje także z dużymi ekranami telewizorów, które dostarczają jeszcze większą powierzchnię do pracy i zabawy.

Asus Chromebox uruchamia się w kilka sekund i jest bardzo prosty w użyciu – by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje Konto Google. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, ucznia lub współpracownika. W dowolnej chwili można je przełączać, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnić powinna bezpieczne środowisko dla dzieci.

Urządzenie pozwala na prowadzanie rozmów wideo pomiędzy kilkoma użytkownikami jednocześnie, na żywo, bez opóźnień przy pomocy Google Hangouts oraz tworzenie, edytowanie i udostępnianie dokumentów za pomocą Dokumentów Google.

Asus Chromebox będzie dostępny w Polsce od 9 grudnia br. w wybranych sklepach. Cena uzależniona jest od konfiguracji i będzie zaczynała się od 799 zł brutto.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.