Dwie mapy, jedna aplikacja

AutoMapa wprowadza małą rewolucję w swojej ofercie.

Producenci AutoMapy udostępnili w AppStore nową wersji aplikacji dla systemu iOS. AutoMapa 5.1 to przede wszystkim ujednolicona aplikacja dla wersji Polska i Europe. Z wewnątrz aplikacji możliwe jest pobieranie map Polski bądź całej Europy, zawierającej mapę Polski. W zależności od posiadanej licencji użytkownik będzie mógł skorzystać z wybranej przez siebie wersji.

– „Dzięki wprowadzeniu pobierania map z wewnątrz aplikacji możliwa będzie jeszcze szybsza jej aktualizacja a przede wszystkim udostępnienie naszym użytkownikom pełnych map 44 krajów Europy, co do tej pory było niemożliwe z uwagi na politykę Apple, który ogranicza rozmiar aplikacji dostępnych w AppStore do 2 GB” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Najnowsza AutoMapa to kolejne przyspieszenie grafiki. Dzięki zastosowaniu technologii OpenGL animacje są płynne przy jednoczesnym zachowaniu bogactwa danych, takich jak budynki 3D, rzeki, jeziora czy tereny zielone. W ułamku sekundy można płynnie przesunąć, obrócić i pochylić mapę. Dodatkowo wprowadzone zostało dynamiczne, zależne od prędkości z którą się poruszamy, wyświetlanie napisów i nazw ulic, a także numeracji budynków.

Wraz z najnowszą wersją zniesiona została również opłata za starter aplikacji. Instalując pierwszy raz AutoMapę na iPhone lub iPadzie użytkownik ma możliwość bezpłatnego skorzystania ze wszystkich funkcji programu przez 7 dni. Po tym czasie może wybrać jedną z ofert cenowych:

Mapy Polski:

  • Licencja 7 dniowa: 2,69 Euro
  • Licencja 90 dniowa: 9,99 Euro
  • Licencja 366 dniowa: 23,99 Euro

Mapy 44 krajów Europy:

  • Licencja 7 dniowa: 4,99 Euro
  • Licencja 90 dniowa: 16,99 Euro
  • Licencja 366 dniowa: 39,99 Euro