Elephone P500 ma największą baterię, jaką widzieliście kiedykolwiek w smartfonie

Wow! 4 dni na jednym ładowaniu.

Elephone P500 posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, skaner odcisków palców, moduł NFC, dwie kamerki o rozdzielczości 16 Mpix i 8 Mpix oraz 16 GB pamięci na dane. Całość pracuje pod kontrolą 8-rdzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej i systemu Android w wersji KitKat. Wymiary smartfona są również akceptowalne – 144 x 71 x 9,3 mm.

Jego największą zaletą jest jednak bateria o pojemności 5350 mAh, która pozwala urządzeniu na pracę nawet do 4 dni na jednym ładowaniu. Wśród dzisiejszych urządzeń elektronicznych to prawdziwy ewenement. Dodatkowo producent wyposażył smartfon w opcję szybkiego ładowania przez co 70% akumulatora napełnimy już w trakcie godziny. Telefon posłuży także jako powerbank, dzięki któremu doładujemy inne urządzenia mobilne. Fajne i przydatne rozwiązanie.

Elephone P5000 ma zadebiutować na rynku chińskim już w styczniu przyszłego roku. Jego cena nie została jeszcze ujawniona. Oficjalna strona urządzenia dostępna jest w języku angielskim co sugeruje, że telefon może być także dostępny w sprzedaży międzynarodowej.