Exilim MR1 – cyfrowy aparat do selfie

Chociaż autoportret jesteśmy w stanie wykonać każdym aparatem, producenci nie boją wprowadzać się urządzeń dedykowanych specjalnie takim fotografiom. Swoją ofertę poszerzyło właśnie Casio.

Exilim MR1 lub inaczej Kawaii Selfie by Mirror Cam wyróżnia się przede wszystkim nietypową konstrukcją. Oprócz standardowego wyświetlacza LCD i przycisków funkcyjnych posiada jeszcze lusterko zajmujące znaczną część przedniej obudowy aparatu. Pod lusterkiem ukryty jest obiektyw, zatem spoglądając bezpośrednio w swoje odbicie spoglądamy jednocześnie w kamerę.

Aparat jest w stanie wykonać zdjęcia o rozdzielczości 14 Mpix jednak posiada dość ciemną przysłonę (f/5) i maleńką lampię diodową, która raczej niespecjalnie doświetli zdjęcie o zmroku. Niezbyt atrakcyjnie wypada też akumulator o pojemności zaledwie 700 mAh, który pozwoli na wykonanie 230 zdjęć lub około 35-minutowego filmu w rozdzielczości 1080 pikseli.

Urządzenie posiada też moduł WiFi, przez który użytkownik prześle zdjęcia do np. smartfona. A co z częścią „kawaii”? Exilim MR1 posiada wbudowane oprogramowanie pozwalające szybko wyretuszować fotografię – m.in. wygładzanie skóry, rozmazywanie krawędzi zdjęcia i szereg „artystycznych” filtrów.

330 dolarów za sprzęt, który posiada dość ograniczone możliwości to przegięcie, ale w Chinach, gdzie panuje szał na selfie i tak z pewnością Exilim MR1 znajdzie swoich amatorów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.