Facebook wie o nas właściwie wszystko

Rok 2014 powoli dobiega końca, dlatego Facebook przygotował coroczne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. W tym czasie ponad miliard osób na łamach portalu dyskutowało o tym, co było dla nich najważniejsze, najbardziej je poruszało i angażowało. Oto podsumowanie 10 najważniejszych wydarzeń ostatniego roku, opracowaną na podstawie zbiorczej i anonimowej analizy najczęściej występujących postów, tematów i słów kluczowych.

Nigdy wcześniej na Facebooku nie dyskutowano tak intensywnie na temat bieżących wydarzeń z całego świata. Najpopularniejszy temat 2014 roku – Puchar Świata w piłce nożnej – zachęcił aż 350 milionów osób do 3 miliardów interakcji (komentarzy, polubień i postów). Jednak nie tylko rozgrywki sportowe były tak poruszającym tematem rozmów. Epidemia wirusa Ebola w Zachodniej Afryce, konflikt w Gazie i wypadki samolotów Malaysia Airlines pokazały, że ludzie na całym świecie nie są obojętni na tragiczne wydarzenia ostatnich miesięcy.

Oto pełna lista

10 najważniejszych tematów na świecie w 2014 roku

:

 1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
 2. Epidemia wirusa Ebola
 3. Wybory w Brazylii
 4. Robin Williams
 5. Ice Bucket Challenge
 6. Konflikt w Strefie Gazy
 7. Malaysia Airlines
 8. Super Bowl
 9. Michael Brown/Ferguson
 10. Zimowa Olimpiada w Sochi

W szczególnie ważnych momentach mijającego roku celebryci i gwiazdy angażowały się w działania razem ze swoimi fanami. Każdego tygodnia Facebook notował ponad miliard interakcji nawiązanych pomiędzy osobami publicznymi a ich fanami. W tym roku byliśmy świadkami przekroczenia progu 100 milionów fanów na Facebooku dwóch osób publicznych – piosenkarki Shakiry i piłkarza Cristiano Ronaldo.

Każdego dnia Facebook notuje ponad miliard odtworzeń materiałów wideo, z czego aż 65% za pomocą urządzeń mobilnych. W tym roku, w odzewie na akcję Ice Bucket Challenge, na Facebooku zamieszczono ponad 17 milionów filmików, obejrzanych przez więcej niż 440 milionów osób, łącznie ponad 10 miliardów razy. Gdyby nie prostota udostępniania, odkrywania i oglądania materiałów wideo poprzez platformę, niesamowity sukces akcji nie byłby możliwy.

Facebook udostępnił również listę 10 miejsc w Polsce, które w 2014 roku użytkownicy portalu odwiedzali najczęściej (pisownia oryginalna):

 1. Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz
 2. Warsaw Old Town
 3. Stadion Narodowy w Warszawie
 4. Gdańsk – Stare Miasto
 5. Wieliczka Salt Mine
 6. Wawel Castle
 7. Plaża Mielno
 8. Międzyzdroje Plaża
 9. Krakowski Rynek

10. Morskie Oko Portal sprawdził także, które gry dostępne na Facebooku cieszyły się największą popularnością w mijającym roku:

 1. Cookie Jam
 2. Bubble Witch 2 Saga
 3. Candy Crush Soda Saga
 4. Klondike
 5. Kim Kardashian: Hollywood
 6. Old Vegas Slots
 7. League of Angels
 8. Hero Defense
 9. SuperCity
 10. Sparta: War of Empires

2014 Year in Review from Facebook on Vimeo.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.