Google traktuje projekt Cardboard całkiem serio

Coś co początkowo zdawało się być tylko lekkim przymrużeniem oka i odpowiedzią na drogie gogle VR pokroju Oculus Rifta, zaczęło się rozwijać w ciekawą alternatywę. Google nie zamierza jej wcale porzucać, a wprost przeciwnie.

Wirtualna rzeczywistość to wciąż dość niszowa branża. Jak zwykle w takich przypadkach Ci, którzy wejdą na rynek jako pierwsi mają szansę zdobyć sporą rzeszę klientów. Google Cardboard znalazło się już w rękach pół milionów nabywców. Chociaż kartonowe gogle wydają się mało wygodne to ich główną zaletą jest śmiesznie niska cena w stosunku do produktów konkurencji. Jeśli nie chce się ich samodzielnie montować według podanego wzoru można je bez problemu kupić od różnych producentów za kwotę około 20$ (podobne zestawy znajdziecie też na polskim Allegro).

By użytkownicy mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do aplikacji dedykowanych urządzeniu Google wprowadził odrębną kategorię w swoim sklepiku cyfrowym. Pod TYM linkiem znajdziecie wyselekcjonowane aplikacje i gry wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Na swoim blogu Google poinformował także, że zamierza wspierać twórców aplikacji VR i opublikował bezpłatnie SDK dla Androida i Unity. Tani sprzęt to bowiem jedno, ale jego siłą napędową jest właśnie oprogramowanie, które ma zapewnić użytkownikowi niespotykane dotąd wrażenia.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.