Google zaprezentowało skończoną wersję swojego autonomicznego samochodu

Oto jest. Ukończona wersja samochodu Google'a, która być może już wkrótce trafi do masowej produkcji. Gigant z Mountain View został zmuszony do kilku kompromisów, jednak i tak jest bardzo zadowolony ze swojego dzieła.

„To najlepszy prezent świąteczny, jaki mogliśmy sobie zażyczyć” pisze Google. Władze stanu Kalifornia wymusiły na Google’u instalację pedałów i kierownicy, tak aby pasażer Google Car mógł przejść na sterowanie ręczne w przypadku awarii systemu, jednak Google jest na tyle pewne siebie, że wątpi, żeby ktokolwiek skorzystał z tego rozwiązania.

Nawet jeśli system autonomicznego sterowania pojazdem jest niezawodny, kierownica pomoże wszystkim użytkownikom samochodu Google’a, którzy zechcą wybrać się gdzieś dalej niż na przejażdżkę po Mountain View. Bowiem tylko w tym mieście działa na razie autonomiczny system sterowania pojazdem Google’a. Opiera się on na bardzo szczegółowej mapie ulic, która uwzględnia takie dane jak wysokość znaków, świateł, czy krawężników. Google planuje rozwijać system w taki sposób, aby coraz mniej polegał na gotowych danych i pobierał większość informacji na bieżąco, jednak na samochód, który samodzielnie przejedzie przez całe Stany Zjednoczone, lub Europę jeszcze trochę będziemy musieli poczekać.

Ten moment jednak w końcu nastąpi. Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Świat, gdyby Google miał już taki autonomiczny, „idealny”, samochód i kupił Ubera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.