Kim Dotcom rzuca wyzwanie Skype’owi

Ekscentryczny miliarder, właściciel serwisu Mega, wkrótce ma zaprezentować światu nowy komunikator z funkcją wideorozmów i szyfrowaniem rozmów typu end-to-end.

Największą zaletą e-dysku Mega są wbudowane w niego mechanizmy, które drobiazgowo dbają o ochronę prywatności jego użytkowników. Jego właściciel, Kim Dotcom, zapowiadał, że tego tpu produktów będzie więcej. Pierwszym z niech ma być MegaChat.

MegaChat to rywal dla Skype’a czy Hangouts i ma oferować zabezpieczone, szyfrowane połączenie dla czatów i wideorozmów a także możliwość wysyłania plików. Komunikator został już wykorzystany do wywiadów z Edwardem Snowdenem i Julianem Assange.

W przeciwieństwie do Skype’a czy Hangouts, powstaje on poza granicami Stanów Zjednoczonych, a to oznacza, że jego autorzy nie mają obowiązku podporządkowywania się do amerykańskiego prawa i umieszczania mechanizmów umożliwiających służbom specjalnym zakładanie podsłuchów.

Mega will soon release a fully encrypted and browser based video call & chat service including high-speed file transfers. Bye bye Skype:-)

— Kim Dotcom (@KimDotcom) grudzień 29, 2014

No US based online service provider can be trusted with your data. Skype has no choice. They must provide the US Government with backdoors.

— Kim Dotcom (@KimDotcom) grudzień 29, 2014

0
Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.