Komputer, którego nie zauważysz i nie usłyszysz

W ofercie firmy Asus będą dostępne kompaktowe komputery mini PC – VivoMini UN62 i UN42 o wymiarach 131 x 131 x 42mm. Są jeszcze mniejsze niż VivoPC. Zapewniają pracę z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji. Ciche i oszczędne, oferują szerokie opcje łączności, obsługę rozdzielczości 4K/UHD i możliwość podłączenia kilku monitorów jednocześnie.

VivoMini sprzedawane będą z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji. Kompaktowa, lekka obudowa o pojemności 0,6 litra jest niewiele większa, niż typowy męski portfel. Pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Osoby, które wolą schować komputer za monitorem, mogą skorzystać z uchwytu VESA.

Obsługa rozdzielczości 4K/UHD oznacza, że obraz jest bardzo szczegółowy. Dla niektórych istotna z kolei będzie możliwość podłączenia do trzech oddzielnych monitorów poprzez złącza HDMI i DisplayPort++, bez potrzeby instalowania dodatkowej karty graficznej.

Na pokładzie znajdziemy cztery porty USB 3.0. Dwa z nich umieszczone z boku obsługują technikę ładowania urządzeń mobilnych. Komputery wyposażono także w łączność 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, czytnik kart 4-w-1 ułatwiający udostępnianie zdjęć, wejścia dla mikrofonu i słuchawek oraz zabezpieczenie Kensington.

Gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, zużywa 6,95W, a to niewiele więcej, niż żarówka diodowa. Dzięki temu użytkownicy mogą pozostawić komputer włączony na noc, aby w tym czasie pobrał aktualizacje oprogramowania i wykonał kopie zapasowe plików. Wentylator w trybie spoczynku emituje 18,5dB. Nie jest dużo głośniejszy przy maksymalnym obciążeniu – osiąga do 26,3dB, czyli jest o 60 proc. cichszy, niż przewidują standardy branżowe. VivoMini poradzą sobie z ekstremalnymi temperaturami–mogą pracować zarówno w suchym otoczeniu, w temperaturach poniżej zera, jak i w warunkach wysokiego poziomu wilgoci i powyżej 60°C.

Zestaw programów do zdalnego zarządzania komputerami i chmurą ułatwia codzienną pracę. W środowisku biznesowym Asus Remote Management Tool to rozwiązanie do wykonywania rutynowych przeglądów. Umożliwia także zdalne wykonywanie aktualizacji ustawień procesora, wentylatorów i w BIOS. Ten ostatni można również zaktualizować poprzez pamięć USB lub dysk twardy.

Dla użytkowników domowych ciekawym rozwiązaniem są aplikacje z Asus HomeCloud. Zmieniają one VivoMini w prywatny dysk i centrum multimedialne. Otrzymujemy zdalny dostęp do urządzenia, możliwość strumieniowania zawartości oraz zarządzania plikami i dokumentami z dowolnego miejsca. Funkcja Wake on WAN odpowiada za zdalne wybudzanie za pomocą połączenia internetowego z urządzenia mobilnego.

Wraz z zakupem VivoMini klienci otrzymują dostęp do 100GB przestrzeni na Asus WebStorage za darmo na jeden rok oraz darmowe 100GB przestrzeni na Microsoft OneDrive na dwa lata.

Asus VivoMini UN62 i UN42 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r. Sugerowana cena detaliczna uzależniona jest od konfiguracji i zaczyna się od 999 zł brutto.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.