LG i „kwantowy telewizor”

Już na początku 2015 roku, podczas międzynarodowych targów technologicznych CES, firma LG zaprezentuje swoją najnowszą linię telewizorów 4K Ultra HD wzbogaconą o technologię Quantum Dot.

LG 4K Ultra HD z Quantum Dot oferują szeroką paletę barw i lepsze niż w tradycyjnych telewizorach LCD nasycenie kolorów. Prezentowana linia uzupełni ofertę telewizorów LG Ultra HD i OLED firmy LG – będzie dostępna już w 2015 roku.

Technologia Quantum Dot stosowana w ekranach LG zapewnia szeroką gamę kolorów, dzięki czemu nadaje się do wyświetlania treści w standardzie 4K. Została ona stworzona z wykorzystaniem nanokryształów, których wielkość waha się od 2 do 10 nanometerów. Każdy z nich emituje inny kolor – w zależności od swojej wielkości. Inżynierowie LG, nakładając na podświetlenie ekranu LCD, warstwę Quantum Dot, sprawili, że wyświetlane barwy stały się jeszcze bliższe rzeczywistym, a ogólna jasność obrazu uległa zdecydowanej poprawie.

Odwzorowanie kolorów w matrycach IPS, oferujących precyzyjny dobór palety barw oraz bardzo szerokie kąty widzenia, uległo aż 30-procentowej poprawie w porównaniu z tradycyjną technologią LCD/LED.

Telewizory LG 4K Ultra HD z technologią Quantum Dot stworzone zostały z materiałów bezpiecznych dla środowiska – nie zawierają kadmu i innych toksycznych metali ciężkich.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.