LG stawia na Ultra HD

Na drugim miejscu w jego priorytetach stoi... system operacyjny webOS 2.0.

LG został uznany przez Consumer Electronics Association za „Partnera 4K Ultra HD dla międzynarodowych targów CES 2015”. Jest to uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć firmy w segmencie Ultra HD oraz ukłon w stronę najnowszej linii telewizorów LG prezentowanych na tegorocznych targach. Nowoczesne 4K Ultra HD od LG wyposażone są w technologie Wide Color LED i Quantum Dot, których paleta wyświetlanych barw, ich głębia i realizm są rzekomo na tym samym poziomie, jak w tych oferowanych przez profesjonalne monitory LG z serii ColorPrime.

Debiutujące na CES 2015 telewizory LG 4K Ultra HD TV z Wide Color LED, posiadają diody z wykorzystaniem luminoforów, co wpływa na parametry takie jak głębia kolorów i naturalność obrazu. Na styczniowych targach firma LG po raz pierwszy w historii przedstawi również swoje ekrany 4K Ultra HD z technologią Quantum Dot, zapewniającą dokładniejsze o około 30% odwzorowanie kolorów.

Telewizory LG 4K Ultra HD z kolekcji 2015 zapewniają także jakość 4K (3840 x 2160) na panelach IPS 4K. Dodatkowo, technika True Black Control ma poprawiać kontrast pozwalając na uzyskanie efektu ciemniejszej, głębszej czerni. Nowością na rok 2015 jest także funkcja Natural Color, która minimalizuje błędy w odwzorowaniu kolorów, podczas gdy opcja Contrast Optimizer maksymalizuje ich kontrast i jasność.

Pięć modeli telewizorów z linii 4K Ultra HD od LG wyposażono w wielokanałowy system Surround Ultra, opracowany we współpracy z ekspertami dźwięku Harman/Kardon. Ponadto, modele na rok 2015 z serii wysokiej klasy UF9500 posiadają zintegrowany stand, który odbija i skupia dźwięk tak, by maksymalizować wrażenia… tak przynajmniej twierdzi producent.

LG wprowadził także udoskonalenia do platformy smart TV – poprzez optymalizację systemu operacyjnego webOS 2.0, który staje się ponoć bardziej przyjazny i intuicyjny dla użytkowników. Czas uruchamiania systemu został zmniejszony o niemal 60%, a parowanie z urządzeniami mobilnymi jest prostsze. Dodatkowo, by jeszcze bardziej spersonalizować swój telewizor, użytkownicy modeli z webOS 2.0 mogą stworzyć własne menu na pasku głównym.

W najnowszych modelach LG 4K Ultra HD zastosowany został zaawansowany algorytm 4K Upscaler, który sprawnie zmienia rozdzielczość SD, HD i Full HD w treści bliskie jakości Ultra HD. Co więcej, wbudowano specjalny kodek 4K High Efficiency Video Codec (HEVC), który przetwarza kontent 4K z urządzeń zewnętrznych nagrany zarówno w trybie 30p, jak i 60p co jednocześnie oznacza, że telewizory LG będą kompatybilne z przyszłymi standardami transmisji Ultra HD.