Inżynierowie LG wspomogą… Mercedesa

Tworzenie autonomicznych, samodzielnie sterujących samochodów to jeden z najwyraźniejszych trendów we współczesnym rozwoju motoryzacji.

Jeśli mówimy o samochodach autonomicznych, to najczęściej przychodzi nam do głowy firma Google, która niedawno zaprezentowała już finalną wersję gotowego, w pełni samodzielnego samochodu. Ale temat jest dużo szerszy i zajmuje się nim więcej firm, zarówno ze świata IT (na przykład Intel), jak i bezpośrednio ze świata motoryzacji.

Już od dłuższego czasu rozwojem tego typu technologii zajmuje się także Mercedes-Benz, określając je malowniczo mianem „wirtualnego szofera”. W swoich najnowszych wersjach rozwojowych tej technologii wykorzystywać będzie specjalny system czujników optycznych opracowany dla niego we współpracy z firmą LG.

Nie wiemy o nim zbyt wiele, choć nazwa – „Stereo Camera System” – nieco nam jednak zdradza. Chodzi prawdopodobnie o opracowanie takiego systemu czujników optycznych i kamer, które będą nie tylko oceniać sytuację wokół samochodu (a zwłaszcza przed nim), ale równocześnie określać odległość od poszczególnych obiektywów. Tak naprawdę będą działać na podobnej zasadzie, jak nasze oczy, które również są swego rodzaju „systemem stereo”.

Mercedes jest już w stanie produkować autonomiczne samochody poruszające się samodzielnie po trasach szybkiego ruchu czy autostradach, natomiast możemy się domyślać, że ten najnowszy system umożliwi im bezpieczną jazdę nawet w centrum zatłoczonego miasta, pełnego innych samochodów i pieszych.

0
Źródło: yonhapnews.co.kr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.