Microsoft Lumia 1330: nowy phablet z potężnym aparatem

Wszystko wskazuje na to, że podczas marcowych targów w Barcelonie stoisko Microsoftu będzie miało wiele ciekawych produktów do zaprezentowania.

W nowym phablecie o prawdopodobnej nazwie Microsoft Lumia 1330 ciekawe będą aż dwie rzeczy. Po pierwsze jego ekran ma być… mniejszy niż w przypadku sprzedawanej obecnie Lumii 1320 – zamiast 6 cali możemy spodziewać się wyświetlacza o 5,7-calowej przekątnej i rozdzielczości HD (1280×720 pikseli). To kolejny przykład nowe trendu pojawiającego się coraz wyraźniej na rynku, polegającego na zmniejszaniu – a nie dalszemu szalonemu pompowaniu – wielkości ekranów telefonów.

Sercem nowej Lumii 1330 ma być podobno 4-rdzeniowy Qualcomm 400, wspomagany przez układ graficzny Adreno 305. Do tego 1 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci przeznaczonej na dane. I tu pojawia się druga niezwykła informacja na temat tego phabletu – jego główny, umieszczony na tylnej ściance aparat ma mieć matrycę o rozdzielczości 14 mln pikseli, a także oznaczenie PureView. Na przedniej ściance znajdziemy drugi przyzwoity aparat, z 5-milionową matrycą.

Telefon będzie oczywiście pracował pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 w wersji GDR2. Być może doczekamy się jego dwóch wersji: z podwójnym slotem na karty SIM (wersja kodowa być może RM-1067) oraz ze slotem pojedynczym (RM-1066).

Źródło: nokiapoweruser.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.