Najcieńszy smartfon świata trafia do Polski

Kazam - brytyjska marka telefonów komórkowych i smartfonów nie przestaje zadziwiać swoimi nowościami. Po pierwszym na rynku modelu smartfona z wbudowanym tunerem telewizji cyfrowej DVB-T, tym razem wprowadza na rynek najbardziej płaski smartfon na świecie.

Model Tornado 348 należy do topowej serii marki Kazam i mierzy zaledwie 5 mm grubości, a przy tym może pochwalić się ośmiordzeniowym procesorem, ekranem AMOLED, Androidem Kitkat oraz 8 megapikselowym aparatem z autofokusem. Nie zabrakło też 5-megapikselowej kamery do wideorozmów. Smartfon potrafi rejestrować filmy w Full HD.

Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Media-Tek MT6592 z zegarem taktowanym z częstotliwością 1,7 GHz, mający do dyspozucji 1GB pamięci operacyjnej RAM. O jakość wyświetlanego obrazu zadba 4,8-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości HD 720 x 1280 pikseli, wspierany przez układ graficzny Mali 450-MP4.

Oprócz wymienionych powyżej parametrów, KAZAM Tornado 348 posiada dodatkowe atrybuty, takie jak: Bluetooth 4.0, GPS z AGPS, Radio FM, Wi-Fi 802.11 b/g/n z funkcją rutera. Procesory firmy Media-Tek są wyposażone w energooszczędne rdzenie, co pozwala na dłuższe działania na baterii (2050mAh) i mniejsze nagrzewanie sie urządzenia. Posiadanie aż ośmiu rdzeni, pozwala na optymalne z punktu widzenie zużycia energii wykorzystanie mocy obliczeniowej. Tornado 348 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat.

Sugerowana cena detaliczna: 1099 zł.

0
Źródło: Kazam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.