Najniebezpieczniejsze cyberzagrożenia pod lupą

Projekt Targeted Cyberattacks Logbook pozwala na przeglądanie w czasie rzeczywistym informacji o działaniach cyberprzestępców monitorowanych i analizowanych przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) działający w Kaspersky Lab.

Serwis pozwoli Wam lepiej wyobrazić sobie skalę cyberzagrożeń. Niektórych z nich nie udaje się wyeliminować latami, inne pojawiają się na chwilę, ale powodują poważne straty. Portal pozwala na wyselekcjonowanie ataków ze względu na ich rodzaj, cel, platformę czy wielkość.

Każdy cyberatak jest przedstawiony na osi czasu jako okręt – im większa jednostka, tym dłużej funkcjonuje dana cyberoperacja. Fala za okrętem odwzorowuje czas od momentu wykrycia pierwszych próbek szkodliwego oprogramowania wykorzystywanego w danej kampanii do opublikowania wyników analizy. Za pomocą koloru przedstawiono liczbę ofiar.

Cztery lata temu mogliśmy traktować ukierunkowane cyberkampanie jako jednorazowe działania, jednak obecnie na bieżąco analizujemy coraz więcej takich operacji. Nie są to już unikatowe wydarzenia – działania takie znalazły swoją niszę w świecie cyberzagrożeń i wymagają specjalnej uwagi. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowego serwisu online. Chcemy pokazać skalę zaawansowanych cyberkampanii i dostarczyć wszystkim możliwość szacowania ich wzrostu oraz zasięgu, który nie napawa optymizmem – w samym 2014 r. zarejestrowaliśmy ponad 4 400 ofiar ataków ukierunkowanych w sektorze korporacyjnym”, powiedział Aleksander Gostiew, główny ekspert ds. bezpieczeństwa, Kaspersky Lab.
0
Źródło: Kaspersky Lab
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.