Najstarszy smartfon, który dostanie Lollipopa

Wiele wskazuje na to, że najstarszym modelem smartfonu, który zostanie oficjalnie wyposażony w najnowszą wersję systemu Android, będzie Samsung Galaxy Note II.

Duża aktualizacja najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego świata raz jeszcze pokazała, że producenci telefonów komórkowych nieco inaczej traktują modele z tak zwanej wyższej półki. Inaczej, czyli po prostu poważniej i lepiej. I nie chodzi w tym przypadku tylko o Samsunga – równie dobrym przykładem może być firma Sony, która wyposaża w system Android 5.0 nie tylko Xperię Z3, ale również Z2 i Z1. Jednak nawet ten ostatni model nie znajduje się tak długo na rynku, jak Samsung Galaxy Note II.

Według pewnych nieoficjalnych kryteriów aktualizacja do Lollipopa temu smartfonowi się już po prostu nie należy – minęły już dwa lata od jego premiery (w 2012 roku), załapał się też na dwie wcześniejsze duże aktualizacje Androida, więc Samsung spokojnie mógłby w tym momencie powiedzieć – wystarczy. A jednak koreański producent oficjalnie zapowiedział, że Note II otrzyma aktualizację do Lollipopa!

Cóż, dobrze to wróży tym, którzy obecnie decydują się na kupno modelu Galaxy Note 4, nie sądzicie?

0
Źródło: samsung.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.