Następca Lumii 1020 na zdjęciach?

Nokia Lumia 1020 przez wielu użytkowników do tej pory uważana jest za jeden z najlepszych fotograficznych smartfonów świata. Poprzeczka umieszczona przed jej następcą zawieszona jest więc wyjątkowo wysoko.

Widać jednak wyraźnie, że Microsoft postanowił poprawić ten udany model we wszystkich możliwych aspektach, poczynając od obudowy. Zgodnie z najnowszym trendem obserwowanym w serii 9xxx wykonaną ją głównie ze stopu aluminium, jedynie dół telefonu to nadal typowe dla Lumii tworzywo sztuczne.

Nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy nowego smartfonu, ale jego nazwa kodowa to RM-1052. Można też łączyć tę konstrukcję ze słynnym, choć… niepokazanym do tej pory modelem o pseudonimie McLaren, który wyróżniać miał się między innymi wzorowanym na Kinekcie systemem obsługi za pomocą gestów wykonywanych PRZED ekranem (a nie tylko na nim). Informacje wyświetlone na ekranie prototypu informują o 4-rdzeniowym procesorze, 2 GB pamięci RAM i wyświetlaczu Full HD o przekątnej (prawdopodobnie) 5 cali.

Nie ma wątpliwości, że prezentowany na zdjęciach telefon stanowić miał następcę słynnego modelu 1020, natomiast ciężko stwierdzić, czy… wejdzie on do produkcji. Na razie ten arcyciekawy prototyp pojawił się (i już zniknął) na jednym z chińskich portali aukcyjnych, z wyraźnymi – o ironio – napisami „Prototype” oraz… „Not For Sale”.

Nawet jeśli zdjęcia przedstawiają tylko jedną z prototypowych wersji następcy Nokii Lumii 1020, to pewne jest, że taki telefon zostanie niebawem zaprezentowany. I może być jeszcze bardziej zaawansowany od strony fotograficznej – pogłoski mówią o matrycy o rozdzielczości 50 milionów pikseli i najnowszej, czwartej generacji lampy błyskowej opartej na diodach LED.

0
Źródło: taobao.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.