Nokia N1 na Androidzie zadebiutuje 7 stycznia

To na razie nie będzie nowy smartfon Nokii, ale nowy tablet. W pierwszym rzędzie trafi na rynek... chiński.

To ważne, że wcześniejsze pogłoski na temat styczniowego debiutu Nokii N1 okazały się całkowicie prawdziwe. Chińskie media oficjalnie informują już, że oficjalna prezentacja tego tabletu odbędzie się 7 stycznia. W tym kontekście większego prawdopodobieństwa nabierają więc także pogłoski na temat pierwszego całkowicie androidowego smartfona fińskiej firmy.

Tablet Nokia N1 ma być wyposażony w 7,9-calowy ekran LCD IPS o rozdzielczości 2048×1526 pikseli, pokryty szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji. Pod obudową znajdziemy także 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 (taktowanie 2,3 GHz), 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane. Przedni aparat ma mieć matrycę o rozdzielczości 5 mln pikseli, zaś tylny – 8 mln pikseli. Tablet wyposażony będzie w akumulator o pojemności 5300 mAh.

Co ciekawe, tablet ma być wyposażony w najnowszy typ złącza USB 3.1, oznaczony literą „C”. W końcu nadejdą czasy, kiedy nie będziemy musieli już sprawdzać, czy wtyczkę należy obrócić przed podłączeniem kabla USB do urządzenia.

Cena nowego tabletu stanowić ma równowartość około 750 zł. Nie wiadomo na razie, czy i kiedy Nokia N1 trafi na rynki europejskie, w tym na rynek polski.

0
Źródło: nokiapoweruser.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.