Nowy monitor 4K od Asusa

Linię monitorów 4K/UHD firmy ASUS uzupełni model PB279Q 4K/UHD, zaprojektowany z myślą o osobach profesjonalnie zajmujących się grafiką oraz graczach.

Asus PB279Q ma 27-calowy ekran o proporcjach 16:9 o rozdzielczości 3840×2160 pikseli (4K/UHD), co przekłada się na gęstość 163 pikseli na cal (PPI). Do tego obraz odświeżany jest z częstotliwością 60Hz. Nowy model wyświetla 1,07 miliarda kolorów, przy maksymalnej jasności 330 cd/m2, kontraście 100 000 000:1 (ASUS Smart Contrast Ratio) i czasie reakcji 5 ms (szary do szarego). Technologia IPS zapewnia za o 178-stopniowy kąt widzenia, który pozwala oglądać zdjęcia czy filmy z niemal dowolnego miejsca bez zmian w jakości obrazu.

Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort 1.2 i Mini DisplayPort, wspierające obsługę treści w rozdzielczości 4K/UHD. Dodatkowo cztery porty HDMI 1.4/MHL (Mobile High-definition Link) służą do przeglądania plików znajdujących się na telefonie komórkowym i jednoczesne ładowanie urządzenia.

PB279Q może jednocześnie wyświetlać kilka sygnałów 4K/UHD. Tryb Picture-in-Picture (PiP) wyświetla zawartość z drugiego źródła w jednym z rogów ekranu. Natomiast Picture-by-Picture (PbP) rozdziela ekran, umożliwiając wyświetlanie czterech osobnych filmów z różnych źródeł. Użytkownik może wybrać, które z nich (łącznie z dźwiękiem) ma być sygnałem głównym. Tryb ten pozwala ustawić okna na cztery różne sposoby i obsługuje do czterech okien 4K/UHD jednocześnie.

Nowa technologia ASUS

SplendidPlus

Video Intelligence optymalizuje obraz poprzez dostosowanie kolorów, jasności, kontrastu i ostrości. Poza znanymi wcześniej trybami: Sceneria, Standard, Kino, sRGB, Gra i Nocny widok, oferuje dwa nowe ustawienia: Czytanie (Reading) i Ciemnia (Darkroom).

Technologia ASUS

EyeCare

odpowiednio dostosowuje podświetlenie, aby zredukować migotanie oraz zwiększa komfort podczas oglądania. Jest też bazą dla trybów Czytania i Ciemni w SplendidPlus – skutecznie redukują one poziom niebieskiego światła, zmniejszając zmęczenie oczu.

ASUS

VividPixel

zwiększa wyrazistość obrazu poprzez poprawienie zarysów i redukcję pasków zakłóceń. Funkcja ASUS

QuickFit Virtual Scale

pozwala sprawdzić rzeczywistą wielkość zdjęć i dokumentów na ekranie przed drukowaniem.

Wąska, 9-milimetrowa rama oraz płaska, ergonomiczna konstrukcja umożliwiają pełną regulację kąta nachylenia, obrotu i wysokości. Monitor może korzystać z uchwytu VESA, co oznacza, że można go zawiesić na ścianie lub postawić na podstawce.

Asus PB279Q będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r. w cenie ok. 3100 zł brutto.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.