Nowy trend: smartfon z przezroczystą obudową

Tego typu konstrukcje znamy już od wielu lat ze świata zegarków – tych klasycznych, mechanicznych. Możliwość podejrzenia pracy różnego typu trybików, wahadełek, sprężynek i kółeczek rzeczywiście jest fascynująca. A w przypadku smartfona?

Cóż, w przypadku smartfona przezroczysta obudowa nie zapewni nam raczej aż tylu wrażeń – nie zobaczymy dzięki niej, że zaczęła pracować karta Wi-Fi lub też skończyło się ściąganie jakichś danych – ale z całą pewnością wygląda oryginalnie. Zresztą oryginalność to zdecydowanie cecha nowego smartfona o oryginalnej (nomen omen…) nazwie Fx0 – nie tylko ze względu na obudowę.

Przede wszystkim jest to telefon pracujący pod kontrolą systemu Firefox OS. Na dodatek jest to pierwszy tego typu smartfon oficjalnie wprowadzony na rynek w Japonii. Czyli w sumie: niezwykła obudowa, niezwykła nazwa, rzadki system i pierwszeństwo – Fx0 to niewątpliwie oryginał.

Jeśli chodzi o dane techniczne, te już tak oryginalne nie są. 4,7-calowy ekran, czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1,2 GHz (

MSM8926)

, łączność LTE i NFC a także akumulator o pojemności 2370 mAh. Pamięć RAM to 1,5 GHz, ROM – 16 GB (plus możliwość dodania karty Micro SD do 64 GB). Przedni aparat ma matrycę o rozdzielczości 2 mln pikseli, a główny – 8 mln pikseli. Telefon wytwarzany jest w fabryce LG, waży 148 gramów i ma wymiary 70×139×10,5 mm.

I jeszcze jedna oryginalna cecha – cena. Przyzwyczajeni jesteśmy, że telefony pracujące pod kontrolą systemu Mozilli są dość tanie, a tymczasem Fx0 ma kosztować – w przeliczeniu – około 1300 zł. To dość sporo, ale przecież… oryginalność kosztuje.

0
Źródło: mozilla.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.