Oto zestaw dla prawdziwych entuzjastów

Trzy karty graficzne Gigabyte G1 Gaming GTX 980 pracujące w trybie 3-way SLI, w połączeniu z dedykowanym systemem chłodzenia Waterforce, powinny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających graczy.

Gigabyte zaprezentował GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI (GV-N980X3WA-4GD) – ekstremalny zestaw dla najbardziej wymagających graczy. W skład GV-N980X3WA-4GD wchodzą trzy karty graficzne GeForce GTX 980 G1 Gaming wyposażone w dedykowany system chłodzenia wodnego Waterforce. Największe atuty rozwiązania oferowanego przez Gigabyte to rewelacyjna wydajność, prosty i szybki montaż, efektywne chłodzenie oraz wygodne monitorowanie i sterowanie pracą całego zestawu.

Każda z kart graficznych wyposażona jest w indywidualny zestaw chłodzenia wodnego składający się z pompy oraz zewnętrznego radiatora, który montowany jest w nadbudówce umieszczonej na obudowie komputera. Na przednim panelu nadbudówki znajduje się również wyświetlacz OLED oraz panel sterujący, który umożliwia kontrolowanie pracy chłodzenia. Użytkownik może wybrać temperaturę docelową – w tym trybie system automatycznie dostosowuje parametry pracy pomp i wentylatorów, lub ręcznie zmieniać ustawienia według własnych preferencji.

Wykorzystanie chłodzenia wodnego Waterforce, w porównaniu do konstrukcji referencyjnej, powala na obniżenie temperatury pracy kart graficznych o ponad 42 procent (temp. poniżej 60

0

C), przy jednoczesnej redukcji natężenia generowanego hałasu o 13 dB – do poziomu około 30 dB w trakcie obciążenia.

Ponadto użytkownicy GV-N980X3WA-4GD mogą wykorzystać rozbudowane możliwości OC, które zapewnią dodatkowy wzrost mocy. Jeśli do tego dodamy szeroką gamę dostępnych wyjść (porty DVI, DisplayPort oraz HDMI), oraz technologię Flex Display, to otrzymamy platformę pozwalającą na komfortowe granie w rozdzielczości 4K, w systemach wykorzystujących zarówno jeden jak i kilka monitorów.

Zestaw GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI dostarczany jest w odpowiednio zabezpieczonej walizce. Sam montaż poszczególnych elementów nie powinien sprawić żadnych problemów. W komplecie otrzymujemy trzy katy graficzne z zainstalowanym fabrycznie chłodzeniem wodnym oraz stalową nadbudówkę służącą do montażu radiatorów, która dodatkowo wyposażona jest w wyświetlacz OLED i panel sterowania. Kolejne elementy zestawu GV-N980X3WA-4GD to mostek SLI z podświetlanym logo Gigabyte, wspornik dla kart graficznych, specjalne klamry pozwalające na spięcie rurek oraz panel do zatoki 5,25 cala, który umożliwia wyprowadzenie rurek na zewnątrz.

Zestaw GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI (GV-N980X3WA-4GD) będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w przyszłym roku.

0
Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.