Pierwszy smarfon Nokii po rozstaniu z Microsoftem?

Oficjalnie Nokia nie może aktualnie produkować telefonów komórkowych – i ten stan rzeczy ma się utrzymać do roku 2016. Ale może znajdzie się na to jakiś kruczek?

W przypadku smarfonu o mało oryginalnej, ale jednak ważnej z puntu widzenia historii telefonii komórkowej nazwie Nokia C1, kruczek polegać ma na tym, że… nie będzie on produkowany przez Nokię. Prawdopodobnym wykonawcą telefonu będzie chiński Foxconn, ale za jego projekt odpowiedzialni mają być już inżynierowi samej Nokii.

Nokia C1 pracować ma pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop (z nakładką Z Launcher) i będzie wyposażona w 5-calowy ekran. Procesor telefonu ma być produkowany przez… Intela, do tego 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Do tego oczywiście dwa aparaty – 5 mln pikseli na przedniej ściance i 8 mln pikseli z tyłu.

Oczywiście należy podchodzić do tej informacji z pewną dozą nieśmiałości. Już same zdjęcia, pokazujące w gruncie rzeczy dwa zupełnie inne produkty, powinny być pewnym ostrzeżeniem, choć pierwsze z nich wygląda dość autentycznie. Po drugie, nawet jeśli jest to informacja prawdziwa, to nie świadczy to jeszcze o tym, że smartfon Nokii pojawi się na rynku już wkrótce – być może będziemy musieli na niego poczekać właśnie do początku roku 2016.

Źródło: 163.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.